TERAPI HOS STUDERENDE

På sidste del af uddannelsen skal de studerende have klienter i træningsterapi. Derfor har du mulighed for at gå i terapi til reduceret pris hos en psykoterapeutstuderende fra SEOP. Betalingen går til supervision til den studerende. Pris er 400,- pr time.

De studerende der er godkendt til at have klienter i træningsterapi, modtager alle tæt supervision. Hvis du går i træningsterapi hos en af vores studerende, skal du vide, at du altid kan kontakte ledelsen på SEOP ved behov.

Skulle du have spørgsmål angående terapi hos studerende, så kan du kontakte ledelsen på SEOP. Vi vil med glæde besvare dine spørgsmål.

Hvis du er interesseret, kan du blot kontakte en af de psykoterapeutstuderende via kontaktoplysningerne nedenfor.

Følgende studerende er godkendt til at udføre træningsterapeutiske samtaler med klienter:

Eva Maria Lehmberg

Telefon: 29 80 48 99
Lokaler: Vester Voldgade 96, 2, 1552 Kbh. V.

Katrine Fagerholt

Telefon: 51943050
Lokaler: Lyngby (dagtimer), Gentofte og København (efter kl. 17)
Amalie Kaa
E-mailadresse: amalieterapi@proton.me
Telefon: 42 48 20 30
Hjemmeside: amalieterapi.dk
Adresse: Vester Voldgade 96, 2, 1552 Kbh. V.

Anders Bruhn Kristensen

E-mail: terapi-anders@proton.me
Telefon: 29455027
Adresse: Stationsvej 1, Torup, 3390 Hundested

Heeli Ingemann
Mailadresse: heeli@live.dk 
Telefon: 40 33 16 82
Terapi lokale: SEOP-Vester Voldgade 96, 2.sal
1552 Kbh. V.

Daniel Diaminda
E-mailadresse: Diaminda.terapi@gmail.com
Telefon: 53649591
Adresse: Vester Voldgade 96, 2, 1552 København

Maria Koldsø Danielsen
E-mailadresse: mariakoldsoe@hotmail.com
Telefon: 22 86 80 60
Adresse: Vester Voldgade 96, 2, 1552 Kbh. V

Sussi Eistrup
E-mailadresse: sussieistrup@proton.me
Telefon: +45 31 650 180
Adresse: Vester Voldgade 96, 2, 1552 Kbh. V.

Lars Nielsen
E-mailadresse:
Lokaler: Hillerød
Pia Larsen
E-mailadresse: l_pia@hotmail.com
Lokaler: Vester Voldgade 96,
2 sal, 1552 Kbh. V
Karina Øer
E-mailadresse:
Tlf.: 40356640
Lokaler: Vester Voldgade 96,
2. th. 1552 Kbh. V

Charlotte Kiby
E-mailadresse:
charlotte_kiby@hotmail.com
Tlf: 24277121
Lokaler: Vester Voldgade 96, 2. Th., 1552 Kbh

Nanna Nøhr Birk Jensen
E-mailadresse:
Nannanoehr@protonmail.com
Tlf: 31719943
Lokaler: Vester Voldgade 96,
2. Th., 1552 Kbh

Ida Esther Hedegaard
E-mailadresse:
Idathedegaard@gmail.com
Tlf.: 28704595
Lokaler: Vester Voldgade 96, 2. th. 1552 Kbh. V

Grethe Lindholdt Abildtrup
E-mailadresse:
Glabildtrup@gmail.com
Tlf.: 22560889
Lokaler: Vester Voldgade 96,
2. Th., 1552 Kbh

Mie Frederiksen
E-mailadresse:
mie.frederiksen@hotmail.com
Tlf.: 28556885
Lokaler: Torvet 5, 1.th – 3400 Hillerød

Annedorte Krogager
E-mailadresse:
annedorte.krogager@gmail.com
Tlf.:  21800121
Lokaler: Vester Voldgade 96,
2. Th., 1552 Kbh
Josefine Haug Rasch
Emailadresse
Tlf:  29913313
Lokaler: Vester Voldgade 96,
2. Th., 1552 Kbh
Karin Hoffmann
Emailadresse:
Hjemmeside: https://karinhoffmann.dk
Lokaler: Vester Voldgade 96,
2. Th., 1552 Kbh

Mai Christine Munck
Emailadresse:
mai@warncke.net
Tlf: 60639609
Hjemmeside www.familiespejlet.dk

Anders Bjarnarson
E-mailadresse:
mail@andersbjarnarson.dk 
Hjemmeside: www.andersbjarnarson.dk
Tlf.: +45 20483191
Lokaler: Vester Voldgade 96, 2. th., 1552 Kbh. V

Maria Reenberg

E-mailadresse: m_reenberg@hotmail.com
Tlf.: +45 27 14 81 15
Hjemmeside: www.authenticliving.dk
Lokaler: Terapihuset Hellerup, Marievej 2, 2900 Hellerup

Christine Staugaard
E-mailadresse:
Lokaler Kbh: Vester Voldgade 96, 2. th., 1552 Kbh.
Lokaler Varde: Kræmmergade 6a, 6800 Varde

Helle Virenfeldt Sall

E-mailadresse: Hellev@live.dk
Tlf.: +45 53 77 05 06
Lokaler: Strandvejen 110d, 4 th., 2900 Hellerup.